Sinds eind oktober wonen er ongeveer 250 vluchtelingen in de noodopvanglocatie aan de Wassenaarseweg 56. Wil je de bewoners laten zien dat ze welkom zijn in Leiden? Er is van alles te doen voor vrijwilligers, structureel of eenmalig. Waar kun je beginnen?
1. Word lid van de Facebookgroep, dan blijf je op de hoogte van de activiteiten waarbij je kunt aansluiten: www.facebook.com/groups/vrijwilligers.tnogebouw.leiden
2. Nodig een vluchteling bij je thuis te eten uit. Je kunt je hiervoor opgeven via www.facebook.com/VluchtelingAanTafel
3. Word vrijwilliger bij het COA, en ga bijvoorbeeld taalles geven. Je vindt hierover meer info op de site van het COA, www.coa.nl/nl/over-coa/werken-bij-coa/vrijwilligerswerk
4. Organiseer een activiteit die gratis toegankelijk is voor vluchtelingen. Je kunt dit aankondigen in het prikbord in de hal. Het gebouw aan de Wassenaarseweg is niet vrij toegankelijk, dus stuur je aankondiging naar vrijwilligers.leiden@gmail.com, dan zorgen die dat je voorstel bij het COA belandt.
Breng liever geen spullen naar de noodopvang, maar geef ze af bij het Rode Kruis of de Voedselbank (Willem Barentszstraat 37). Speelgoed is van harte welkom bij de Speelgoedbank. Kijk op www.speelgoedbank-leiden.nl.
Heb je nog vragen? Stuur dan een mail naar vrijwilligers.leiden@gmail.com