Achteraan in het pand zit een groepje kunstenaars te broeden op nieuwe plannen om het wat industrieel ogende pand wat extra sfeer te geven. In het huiselijke leeshoekje zit een groepje studenten met koffie in de hand met een vrijwilliger te discussiëren over het nut om te gaan stemmen en óf het wel verschil maakt om op 15 maart het rode potlood ter hand te nemen. Joost Schrieks blogt over de eerste week in ons campagnepand.

 

Aan de andere kant van de winkeletalage zijn fractieleden druk bezig de volgende raadsvergadering voor te bereiden. Buiten fietsen nietsvermoedende voorbijgangers, regelmatig kijkt een van hen verbaasd naar binnen om te kijken wat er aan de hand is in het pand dat al zo lang leeg stond. Een groepje vriendinnen, waarschijnlijk studenten die na college de stad in lopen, loopt langs de levensgrote kartonnen Jesse en lopen giechelend verder. Zomaar een sfeerbeeld van een moment in het nieuwe campagnepand aan de Breestraat.

We zijn nog maar net een week open, maar de Leidenaren weten ons al goed te vinden met hun vragen over van alles en nog wat – van vragen over gekapte bomen tot hoe wij denken de almaar groeiende wereldbevolking te kunnen voeden. Je merkt dat mensen blij zijn dat ze een plekje hebben om hun vragen te kunnen stellen aan 'de politiek' en natuurlijk aan de partij waar het ons allemaal om draait: GroenLinks. Dus kom vooral langs voor een goed gesprek en een kop koffie of thee in ons campagnepand!

Oh, en als je er toch bent: neem vooral iets roods of groens mee dat je niet meer gebruikt voor de kunstenaars. Zij maken er zeker wat leuks van!