GroenLinks is enthousiast over de plannen om 1500 woningen te bouwen. In Leiden bouwen we met Westerpoort niet alleen voor vandaag, maar ook voor morgen. Daarom stellen we hoge eisen aan duurzaamheid, energiezuinigheid en natuurinclusieve bouw in een groene en biodiverse omgeving.
Ook is sociale duurzaamheid bij Westerpoort uitgangspunt. We ontwerpen een stadsbuurt die mensen verbindt met elkaar én met hun leefomgeving. De ontwikkeling is meer dan het stapelen van stenen. Het gaat over een gevoel van thuis, van erbij horen, elkaar ontmoeten, van ondernemen en perspectief bieden. In Westerpoort kan het stadse leven met de nabijheid van het landschap in en om de stad worden gecombineerd. Westerpoort komt te liggen aan het nieuwe grootste stadspark van Leiden: het Panoramapark.
GroenLinks pleitte in de gemeenteraad voor een creatieve oplossing om het aantal studentenkamers te verhogen zodat er meer dan de voorgestelde 150 kunnen komen. Door te kijken naar goed gebruik van vierkante meters en niet te focussen op het aantal kamers verwacht GroenLinks dat er meer mogelijk is.
Wil je weten hoe de plannen eruit zien? Bekijk hier dan de plannen voor Westerpoort.